Radio „Uniwersytet“ online. Radio internetowe

Radio Uniwersytet online Uniwersytet

Zlokalizowane w tętniącej życiem Bydgoszczy Radio Uniwersytet podbija serca słuchaczy od momentu powstania w listopadzie 2007 roku. Jako pierwsza studencka rozgłośnia radiowa w Bydgoszczy, zostało założone przez czterech przyjaciół z Technikum Kolejowego, którzy byli samoukami z pasją do radia. Dzięki przychylności uczelni Paweł, Łukasz, Nikodem i Tomasz wypowiedzieli pierwsze słowa do mikrofonów RU jesienią 2007 roku. Z biegiem lat Radio Uniwersytet rozkwitło pod kierunkiem dr Jacka Czerniaka, który był nieocenionym mentorem na całej jego drodze.

Dzięki zróżnicowanemu wachlarzowi kilkunastu autorskich programów, Radio Uniwersytet oferuje zachwycający wybór programów od poniedziałku do piątku, między 16:00 a 22:00. Repertuar muzyczny stacji nie zna granic, obejmując gatunki takie jak drum 'n’ bass, hc/punk, hip-hop, rapcore, jazz, metal, a nawet blues. Bez względu na preferencje muzyczne, Radio Uniwersytet obiecuje przykuć uwagę swoją eklektyczną mieszanką dźwięków.

W czerwcu 2008 roku stacja wydała album „Niezależny Sqadak”, na którym znalazły się uznane zespoły, takie jak Acapulco, Heniek, Zmaza, Kaganiec, Orracabessa, The Naturat i wiele innych. To wydawnictwo pokazało zaangażowanie Radia Uniwersytet we wspieranie niezależnych artystów i zapewnienie im platformy do zaprezentowania swojego talentu.

playlista: co było grane?