Radio „Poznań“ online. Radio internetowe

Związane radiostacje:

Radio Poznań online Poznań

Wyróżniające się na falach radiowych Radio Poznań uosabia ducha tego tętniącego życiem miasta. Z bogatym dziedzictwem, stacja reprezentuje kluczowy rozdział w annałach polskich regionalnych rozgłośni radiowych. Pojawiła się jako trzecia stacja radiowa w Polsce i pierwsza w Wielkopolsce 24 kwietnia 1927 r., Poznańska Rozgłośnia Radiowa bez wątpienia ukształtowała branżę swoimi pionierskimi wysiłkami.

Położona w samym sercu Poznania stacja radiowa odcisnęła swoje piętno jako innowator i wyznacznik trendów. Ta wybitna stacja radiowa wyemitowała pierwszą w Polsce reklamę radiową i pierwszą w kraju transmisję nabożeństwa religijnego. Niedługo potem poznańska rozgłośnia przetarła kolejny szlak, transmitując pierwszy mecz piłki nożnej w Polsce, emocjonujące spotkanie Warty Poznań z Philipsem Eindhoven.

Przekraczając lata i granice, Radio Poznań znalazło dom w Polskim Radiu w Warszawie w 1933 roku. Po wojnie na czele reorganizacji rozgłośni stanął oficer Armii Ludowej. Pod jego kierunkiem grupa radiofilów utworzyła węzeł radiowy, który nadawał dwugodzinny program z głośników rozstawionych na ulicach. Pierwsza powojenna siedziba rozgłośni mieściła się w Wojewódzkim Urzędzie Informacji i Propagandy.

Wyrosła z historycznych korzeni Poznańska Rozgłośnia Radiowa od 1993 roku działa jako samodzielna spółka Skarbu Państwa, realizując misję radia publicznego. Docierając do całej Wielkopolski na sześciu częstotliwościach, głos Radia Poznań rezonuje z lokalną populacją, nasycając wzbogacające doświadczenie wiadomościami, sportem, pogodą i porywającymi artykułami redakcyjnymi, które odzwierciedlają istotę regionu. Przynosi szereg nagradzanych na całym świecie raportów, różnych programów dotyczących spraw publicznych, dyskusji politycznych i muzycznych przysmaków dla słuchaczy.

playlista: co było grane?

Archiwum. Lista przebojów (piosenek). Jaka piosenka grała?