Radio „Olsztyn“ online. Radio internetowe

Radio Olsztyn online Olsztyn

Olsztyn, wyjątkowa regionalna stacja radiowa, zajmuje szczególne miejsce w sercach swoich słuchaczy od momentu powstania w 1952 roku. Znana ze swojej służby publicznej, Radiostacja Olsztyn na co dzień realizuje misję społeczną, starając się zapewnić coś dla każdego słuchacza. Począwszy od audycji edukacyjnych po społeczne, kulturalne i gospodarcze, różnorodność jej programów wyróżnia ją na tle innych. Stacja ta stała się ważnym głosem dla mniejszości narodowych, często emitując programy specjalnie przygotowane dla społeczności ukraińskiej i niemieckiej.

Transmisja Radia Olsztyn nie zna granic, wykraczając poza miasto. Nadawany na częstotliwości 103,2 MHz sygnał radia jest wyraźny w Olsztynie, a nawet dociera do słuchaczy za pośrednictwem nadajników w Giżycku (99,6 MHz), Elblągu (103,4 MHz) i Braniewie (106,9 MHz). Zasięg jest oszałamiający, z potencjalną widownią 1,4 miliona chętnych słuchaczy rozciągających się w północno-wschodniej Polsce, od Wielkich Jezior Mazurskich po Trójmiasto.

Dzięki ogromnemu zasięgowi, Radiostacja Olsztyn jest dominującym graczem na regionalnej scenie radiowej. Według licznych badań jest to jedna z najczęściej słuchanych stacji w Olsztynie i okolicach. W samym Olsztynie konkurencję stanowią jedynie rozgłośnie ogólnopolskie. Co piąty radiosłuchacz w regionie deklaruje przynależność do tej rozgłośni, dostrajając się codziennie do najnowszych programów.

Podsumowując, Radio Olsztyn to coś więcej niż tylko stacja radiowa; to kulturalny, edukacyjny i społeczny filar Olsztyna, o szerokim zasięgu wykraczającym poza granice miasta. Jej niezachwiane zaangażowanie w misję społeczną i zaangażowanie społeczne sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego mieszkańca tego regionu i nie tylko.